Listasavn Føroya

8. září 2009 v 18:27 | Faeřan
Listasavn Føroya
Faerské národní umělecké
muzeum a galerie
Adresa: Gundadalsvegur 9
_______ Tórshavn
Tel. číslo: +298 31 35 79
E-mail: info@art.fo

Listasavn Føroya / Listaskálin

Organizace

Faerské umělecké muzeum je nezávislá instituce. Čtyři členové správy muzea reprezentují vládu Faerských ostrovů, Faerskou uměleckou společnost, Faerskou společnost výtvarného umění a Tórshavnskou městskou radu. Členové správní rady jsou voleni na 4 roky. Rada jmenuje správce muzea na 5 let.

Budova

Současná galerie byla otevřena roku 1993. Severní křídlo - stará galerie (Listaskáli), bylo otevřeno již roku 1970, architektem byl J. P. Gregoriussen. Faerské umělecké muzeum bylo založeno v roce 1989. Budova byla postavena za finanční podpory Faerské vlády, Augistina Fondena, Tórshavnské městské rady, knihkupců, FossBanky, faerské umělecké společnosti a dalších přispěvatelů. Architekty nové galerie byli N. F. Truelsen a opět J. P. Gregoriussen. Generálním dodavatelem byl BGW. Rozloha nové budovy je cca 1100 metrů čtverečních.
Výstavní budova má všechny prvky tradiční faerské architektury. Rozmanitost místností a hal se střídajícím se světlem, místa poskytující skvělou příležitost k prohlídce maleb, soch a grafického umění, nebo také k uspořádání speciálních expozic, koncertů a dalších událostí. Z velké vstupní haly, kde si návštěvník může dát kávu je krásný výhled na park. Největší místnost ve staré budově je využívána pouze pro dočasné výstavy.

Obchod a kavárna

Vstupenky se prodávají u pultu ve vestibulu muzea. V kavárně si můžete dát kávu, čaj, minerálku, moučník apod. V obchodě si můžete koupit také plakáty, pohlednice, knihy, kamenotisky a mnoho dalšího. Cena jednoho plakátu o velikosti 60 x 84 cm je 350 Kč.

Otevírací doba

1. května až 31. srpna:
všední dny 11:00 - 17:00
víkendy a prázdniny 14:00 - 17:00

1. září až 30. dubna:
úterý až neděle 14:00 - 16:00
pondělí zavřeno

Zavřeno:
velikonoční pondělí
svatodušní neděle
období od 15. prosince do 15. ledna

Ceník

Dospělí... 200 Kč
Děti do 16 let... zdarma
Studenti... 80 Kč
Skupina 10 lidí... 1600 Kč

Odkazy

Interní odkazy:
Externí odkazy:

Poloha

Kategorie: Listasavn Føroya | Muzea | Galerie ____________________________________________________________________________
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama